BULUTİSTANTürkiye'nin ilk ve tek bulut entegratörü olarak 2015 yılında kurulan Bulutistan, bölgenin bulut bilişimin alanında ilk akla gelen şirketi olmayı hedefliyor. 2016 yılında Euro Cloud tarafından düzenlenen Avrupa Bulut Ödülleri’nde “Yılın Startup Servis Sağlayıcısı” şeçilerek alanının fark yaratan Bulutistan, dünyanın önde gelen teknoloji şirketleri (Microsoft, HPE, Netapp, Veeam, IBM…) ile işletmelerin teknoloji yatırımlarını “kullandığın kadar öde” modeline çeviriyor.

Büyüyen verilerin lokal veri merkezlerinde saklanması amacıyla İstanbul'da butik bir veri merkezi yatırımını hayata geçiren Bulutistan, coğrafi yedekliliği öncelikle Netdirekt İzmir Veri Merkezi ile sağlıyor. Aynı zamanda global veri merkezileri üzerinde çalışması uygun olan iş ihtiyaçları için entegre olduğu yurtdışı telekom hatları kullanarak hibrit projelerin doğmasına olanak sağlıyor.

Bulut hizmetleri altyapısında yatırımını yaptığı yeni nesil bütünleşik “Hewlett Packard Enterprise (HPE) – Simplivity” teknolojileri ile hizmet sunan ilk ve tek servis sağlayıcı olma unvanını taşıyan Bulutistan, müşterilerine sunduğu hizmet kalitesinde mükemmelliği ulaşmak için çalışıyor.

Bir yandan kurumsal verilerin birinci adresi olabilmek için açık kaynak platformlar üzerinde geliştirdiği online servis platformuna yatırımını sürdürürken, diğer yandan BulutBroker isimli kardeş şirketiyle kurumsal verilerin ikinci adresi olmak için uzmanlıklarını arttırıyor. Bu yeni alanda dünya çapında ödüllü NetApp AltaVault, CommVault ve Veeam teknoloji altyapılarına yaptığı yatırım ile arşivleme, yedekleme, felaket yönetimi ve iş sürekliliği hizmetlerinde verileri şifreleyerek yönetiyor.

Bulutistan, kurulduğu günden bugüne 100+ müşterisi, 200+ sanal sunucusu, 1PB+ veri ve 10GBps+ anlık internet trafiği ile alanında
hızla büyümeye devam ediyor…